Monitor zasilany przez Ethernet

Samsung zaprezentował pierwszy monitor z technologią UPOE, który nie potrzebuje podłączenia do gniazdka elektrycznego, aby móc na nim pracować.

Prezentacja odbyła się tydzień temu na konferencji Cisco Live w Las Vegas. Monitor NC220 jest owocem współpracy firm Samsung i Cisco. Ze względu na swoje cechy, jest to model skierowany  bardziej do klientów biznesowych, niż do indywidualnych odbiorców.

NC220 jako pierwszy wykorzystuje technologię Cicso UPOE (Universal Power over Ethernet), dzięki której monitor nie potrzebuje nie tylko komputera, ale nawet i podłączenia do prądu. Aby móc na nim pracować, wystarczy podłączyć go do do kabla sieciowego. Po chwili monitor nawiąże połączenie z serwerem, a użytkownik będzie mógł zająć się swoimi sprawami tak, jakby komputer stał u niego na biurku.

Technologia ta pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ likwiduje obowiązek kupowania pojedynczych maszyn dla wszystkich pracowników, zastępując je jednym serwerem. Monitor nie potrzebuje dodatkowego źródła zasilania, wystarczy kabel Ethernet, co przy dużej ilości pracowników również może przynieść spore oszczędności. Naturalnie bez myszki i klawiatury NC220 jest bezużyteczny, jest to więc jedyny dodatkowy wydatek, aby stanowisko było gotowe do pracy.

Cisco UPOE ułatwi życie informatykom w biurach czy sklepach, może też wpłynąć na znaczne obniżenie wydatków ponoszonych przez firmy na zakup sprzętu komputerowego i jego eksploatację. Technologia ta może mieć duży wpływ na zmianę organizacji miejsc pracy w większych przedsiębiorstwach.

[za: 2dayBlog ]

Więcej o: