Kup procent firmy, dostaniesz iPada

Na początku istnienia firmy internetowej, pożera ona wszystkie pieniądze jakie włożą w nią założyciele, dlatego też krytyczne w tym etapie rozwoju firmy jest zdobycie finansowania na rozkręcenie działalności od pomysłu do pierwszego zarobku. Firmę mogą wspomóc wyspecjalizowani inwestorzy (anioły biznesu), ale liczy się każdy dobry pomysł. Bardzo ciekawie podeszli do tego problemu twórcy polskiego MyGuidie.com.

MyGuidie to serwis stworzony przez Olę Sitarską i Michała Samojlika. W niedawnej rywalizacji start-upów Startup Weekend Warsaw zdobyli oni nagrodę rzeczową - iPada 2, którą teraz wystawili na Allegro wraz z 1% udziałów w firmie. To dużo albo mało, jeśli MyGuidie osiągnie sukces, ten jeden procent może być wiele wart, jeśli nie, można będzie przynajmniej powiedzieć "mam za sobą inwestycję w firmę internetową".

MyGuidie to serwis w którym podróżnicy mogą znaleźć profesjonalnych przewodników jak i "przyjazne dusze" w odwiedzanych miastach, ludzi którzy pokażą miasto od strony innej, niż ta widziana z wycieczkowych autobusów i zorganizowanych grup.

W chwili pisania tego tekstu licytacja dobiła do 5300 złotych. Do końca jeszcze cztery dni, pieniądze z licytacji Ola i Michał chcą przeznaczyć na koszta udziału w następnych rywalizacjach start-upów.

Powodzenia!

Więcej o: