Dziś Dzień Admina

Administratorzy systemów to wykwalifikowani specjaliści utrzymujący w działaniu wyspecjalizowane komputery, przesyłające naszą pocztę, koordynującym sieciowe gry; to oni naprawiają awarie biurowych sieci i odtykają zapchane drukarki. Żargonowo nazywa się ich "adminami". Dzisiaj jest Dzień Admina.

Administratorzy systemów dzielą się na kilka grup: administratorzy sieci , zawiadujący łączami w biurach, miastach czy całym kraju, administratorzy serwerów i usług doglądający ich właściwego funkcjonowania, ale najbardziej niewdzięczną pracę mają - zwykle początkujący - administratorzy małych sieci biurowych odbierający telefony od użytkowników i diagnozujący problemy w rodzaju "drukarka mi nie działa". Praca "adminów" to nocne telefony, stres i konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji.

Jeśli w Waszym biurze wszystko działa bez zarzutu i nie wiecie nawet kto jest adminem , znaczy to, że wykonują oni swoją pracę perfekcyjnie. Podziękujcie im dzisiaj za to. A jeśli sytuacja jest daleka od ideału - zastanówcie się wspólnie, co można zrobić, żeby ludziom po obu stronach sieciowego kabla pracowało się lepiej.

Więcej informacji (w języku angielskim) znaleźć można na oficjalnej stronie promującej Dzień Admina .

Więcej o: