Kup sobie pływającą tropikalną wyspę

Plaża, wodospad, niewielki wulkan, chatki i lądowisko dla śmigłowca. To wszystko może być twoje, jeśli zdecydujesz się kupić pływającą tropikalną wyspę.

Najwyraźniej zwykłe jachty, nawet te gigantyczne, nie są już tym, czego poszukują najbogatsi ludzie świata. Ich nową zachcianką mogą być pływające tropikalne wyspy. Projektuje je firma Yacht Island Design, która w swojej ofercie ma naprawdę zaskakujące jachty. Ten, o którym mówimy ma 90 metrów długości, pomieści do dziesięciu osób i może rozwinąć prędkość do piętnastu węzłów. Wyjątkowe jest w nim to, że tropikalna wyspa posiada własny, sztuczny wulkan, zatokę z plażą oraz basen "zasilany" wodą z niewielkiego wodospadu. Do tego dochodzi wydzielona strefa z barem i chatki nad wodą, w których mieszkają pasażerowie. Jakby komuś jeszcze było mało, to z jachtu mogą wypłynąć mniejsze wysepki, dzięki którym wypoczywający znajdą się bliżej wody. Oczywiście w projekcie nie zabrakło lądowiska dla helikoptera.

O ile projekt potrafi zachwycić, to niestety nikt nie złożył jeszcze zamówienia na taki jacht. Czyżby bogaczom brakowało fantazji i odwagi? Tym, którzy narzekają na nadmiar pieniędzy, polecamy stronę internetową Yacht Island Design . Pokazano na niej jeszcze kilka nietypowych projektów. Cen oczywiście nie podano.

Więcej o: