Gangi Nowego Jorku porozumiewają się przez konsole do gier

Serwis Public Intelligence opublikował notatkę operacyjną FBI z której wynika, że członkowie amerykańskiego gangu Bloods wykorzystują PlayStation Network jako środek łączności.

Opublikowana notatka dotyczy zachowania członków Bloods objętych aresztem domowym, którzy za pomocą innych aplikacji społecznościowych przekazują sobie swoje pseudonimy używane na PSN, aby tam nawiązać łączność z resztą gangu.

PlayStation Network to sieciowa usługa firmy Sony udostępniająca funkcje społecznościowe użytkownikom konsol PlayStation 3. Gracze mogą wspólnie grać w gry oraz komunikować się między sobą.

Notatka FBI nie podaje po co młodzi gangsterzy łączą się za pomocą PSN, jako że przeciętny żołnierz gangu to nastolatek albo dwudziestokilkulatek, równie dobrze, zamiast planować następne napady i wymuszenia, mogą po prostu wspólnie grać w Grand Theft Auto 4, popularną grę o życiu nowojorskich gangsterów.

Ciekawy przykład innego wykorzystania sprzętu do rozrywki podał czytelnik, michal.madej:

Nie tylko w USA i nie tylko konsole... W Chinach przestępcy używali gier MMO RPG w kawiarniach internetowych - aby to ukrócić policja wprowadziła dodatkowe obostrzenia. W tej chwili trzeba okazać dowód tożsamości, a wszystkie sesje gry i czaty są logowane na komputerach z twoim nazwiskiem. Państwo totalitarne, wiedzą nawet jak noobisz w WoWie i ile DPSa wyciskasz.

[za Public Intelligence ]

Więcej o: