Czy Nokia zaprezentuje dziś tani model 500?

Już teraz wiemy, że dziś o godzinie 19tej Nokia zaprezentuje w Warszawie nowy telefon o nazwie kodowej "500". Nie będzie to jednak gorąco wyczekiwany smartfon z systemem Windows Phone 7.

Pięćsetka ma oczarować klientów kolorami, pojemną baterią, systemem Symbian ^3 Anna i ceną.

Ze specyfikacji modelu 500 dowiemy się, że telefon ponoć wyposażony jest w procesor o prędkości 1 GHz, 3,2 calowej przekątnej ekran pojemnościowy o rozdzielczości 540x360 pikseli i 5 megapikselową kamerę, umieszczoną na tyle kolorowej obudowy . Wewnątrz znajdziemy także 2 GB pamięci, gniazdo kart pamięci, moduł Bluetooth, WiFi i pojemną baterię.

Fiński producent szacuje, że jednokrotne naładowanie akumulatorów telefonu pozwoli nawet na 7 godzin ciągłej rozmowy, 450 godzin w trybie czuwania i nawet 35 godzin odtwarzania muzyki.

Kluczową cechą modelu 500 ma być jednak możliwość wymieniania kolorowych tylnych paneli... na inne kolorowe panele. Tak jak bywało to w zamierzchłych początkach telefonów komórkowych, kiedy zintegrowany Bluetooth stanowił podstawę do dumy.

Wymiary telefonu to 111,3 x 53,8 x 14,1 mm oraz 93 gramy wagi, co sugeruje, że mamy do czynienia ze stosunkowo lekkim i niewielkim aparatem o gabarytach wcześniejszej Nokii C6.

Według wszelkich informacji, model 500 ma wejść do sprzedaży wraz z trzecim kwartałem 2011 roku w sugerowanej cenie 150 euro netto, czyli około 800 złotych brutto.

Szczegółów z pewnością dowiemy się w trakcie dzisiejszej premiery.

Więcej o: