Wirtualny Segway pojedzie przez Google Maps

Programiści ze Stanford Hackerspace opracowali ciekawe połączenie elektronicznej zabawki Wii Fit i Google Maps. Stając na platformie Wii Fit i balansując ciałem, użytkownik prowadzi wirtualny skuter Segway po świecie rysowanym na podstawie Google Maps.

Hackerspace to miejsce gdzie każdy może przyjść i realizować swój projekt technologiczny - oferuje warsztat, komputery, dostęp do sieci i współpracę podobnych zapaleńców. Wirtualny Segway został stworzony w siedem godzin przez ludzi, którzy poznali się w czasie maratonu programistycznego ("hackathonu") zorganizowanego przez hackerspace przy Uniwersytecie Stanforda.

Sercem urządzenia jest Wii Fit - elektroniczna platforma będąca rozszerzeniem konsoli do gier Wii. Wii Fit miała służyć do gier podnoszących kondycję fizyczną - na przykład wirtualny instruktor jogi za jej pomocą miał oceniać postępy ucznia - gracza.

Oprócz Wii Fit programiści wykorzystali dostępne w sieci otwarte oprogramowanie, oraz dane z Google Maps. Stojący na platformie Wii Fit użytkownik przechyleniami ciała prowadzi po mapie wirtualny skuter segway.

 

Połączenie takich klocków w jedną całość jeszcze niedawno było niemożliwe, dzięki otwartemu oprogramowaniu,  rozpracowaniu przez niezależnych programistów sposobów działania zabawet takich jak Wii Fit czy Kinect i otwartemu dostępowi do olbrzymich zbiorów danych, możliwe jest błyskawiczne tworzenie "programów-remiksów" łączących "klocki" pochodzące z różnych źródeł.

[za Quora ]

Więcej o: