Użytkownicy Internet Explorera jednak nie mają niższego IQ

Opisywane także przez nas badania wykazujące, że użytkownicy niektórych przeglądarek mają niższe IQ okazało się fałszywe.

Okazało się, że kanadyjska strona firmy AptiQuant nie była prawdziwa, a zdjęcia zostały skopiowane ze strony zupełnie innej, niewinnej firmy CentralTest z Paryża, choć zmieniono wiele imion. Nie ma pewności, kto stał za tym oszustwem - na stronie firmy widnieje oświadczenie, że nie była sponsorowana przez żadnego wydawcę przeglądarek. W wątpliwość wyniki poddali czytelnicy strony BBC, którzy ustalili, że strona firmy powstała raptem miesiąc wcześniej.

Przypomnijmy, co wynikało z rzekomych badań:

Firma AptiQuant specjalizująca się w testach online przeprowadziła testy "umiejętności percepcyjnych" użytkowników różnych rodzajów przeglądarek. Najgorzej wypadli użytkownicy Internet Explorera 6.
Na drugim końcu skali uplasowali się użytkownicy Opery. Nieco niższy wynik został osiągnięty przez użytkowników macowego Camino, niżej Safari, jeszcze niżej Chrome. Najbliżej średniego IQ (100) znalazły się wyniki użytkowników Firefoxa.

Na statystyki firmy AptiQuant powołały się liczne media, w tym BBC, CNN, The Daily Mail, the Telegraph i Forbes.

[ BBC ]

Więcej o: