Wyszukiwanie i e-mail rządzą niepodzielnie w Internecie

Firma Pew Research Center zajmuje się między innymi badaniem naszych zachowań w Sieci. Właśnie udostępniła swój najnowszy raport, z którego wynika, że nieustannie od 9 lat w Internecie przede wszystkim korzystamy z wyszukiwarek oraz piszemy i wysyłamy maile.

Z raportu Pew Internet z maja 2011 wynikają bardzo interesujące wnioski. Okazuje się, że od 2002 roku naszymi najczęstszymi aktywnościami w Sieci jest wyszukiwanie informacji oraz wysyłanie maili. To ciekawa informacja zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo zwiększyła się liczba internautów w ciągu ostatnich 9 lat.

W 2002 roku 52% Amerykanów ankietowanych przez Pew (raport dotyczy wyłącznie Stanów Zjednoczonych) twierdziło, że korzysta z wyszukiwarek. Obecnie ich liczba zwiększyła się do 72%. Tłumaczyć to należy rozwojem samej Sieci, która w ciągu 9 lat zwiększyła kilkukrotnie swoją objętość.

Trochę mniejszy przyrost użytkowników zaliczył e-mail - obecnie korzysta z niego 70% Amerykanów (w 2002 roku - 55%).

W ciągu niemal 10 lat zmienił się sam Internet, pojawiły się nowe narzędzia i angażujące uwagę serwisy społecznościowe. A nasze przyzwyczajenia pozostały niezmienione. Twórcy badania przypuszczają, że powodem jest... zwykłe przyzwyczajenie.

Ankieta przeprowadzona była w Stanach Zjednoczonych od 26 kwietnia do 22 maja. Brało w niej udział 2 277 osób powyżej 18 roku życia.

W Sieci najczęściej korzystam z
Więcej o: