Niemcy, Austria i Szwajcaria także bez Nokii N9

Kto będzie mógł kupić nowy telefon fińskiej firmy?

Choć Nokia zapowiadała, że N9 będzie niszowym telefonem, to zaczynamy się zastanawiać do kogo on w ogóle trafi. Zaledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że urządzenie nie będzie oficjalnie sprzedawane w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Wszystko wskazuje na to, że do listy krajów, w których nie odbędzie się premiera urządzenia dołączyły także Niemcy, Austria i Szwajcaria.

Takie wieści opublikował na swych łamach niemiecki serwis mobiFlip. Jego redakcja zaznacza, że Nokia potwierdziła tę informację w przypadku Niemiec. Przedstawiciele firmy nie powiedzieli natomiast nic na temat Austrii i Szwajcarii. Mimo to, serwis uważa, że i te państwa ominie premiera N9.

W świetle powyższego postanowiliśmy spytać rodzimy oddział firmy o to, czy w Polsce wciąż powinniśmy wypatrywać Nokii N9. Może przecież okazać się, że także nad Wisłą premiera się nie odbędzie. Być może jako niszowy telefon, N9 będzie sprzedawany tylko i wyłącznie poprzez stronę internetową Nokii? Na odpowiedź wciąż czekamy. Kiedy tylko ją otrzymamy, nasza wiadomość zostanie zaktualizowana.

Aktualizacja: Firma Nokia potwierdza, że telefon N9 zostanie udostępniony w Polsce jesienią tego roku. Kolejne informacje zostaną udostępnione bliżej daty premiery.

Patrząc na kurczącą się listę krajów, w których odbędzie się oficjalna premiera N9, warto się także zastanowić, po co Finom ten telefon. Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć kilka dni temu .

[za: Mobiflip.de]

Więcej o: