Zobacz nowe wizualizacje niezwykłej siedziby Apple

Pierwszy obrazek przedstawiający planowany przez Apple i wyglądający jak UFO budynku widzieliśmy już w czerwcu, na filmie. Jednak teraz firma pokazuje więcej obrazów przedstawiających Apple Campus 2

Budynek pomieści 12 tysięcy pracowników na przeszło 260 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni. Z tego prawie 30 tysięcy metrów kwadratowych zostanie przeznaczone na laboratoria badawcze, wewnątrz zmieści się także aula na 1000 osób. Pod powierzchnią gruntu ukryty będzie czteropoziomowy parking, a całość będzie miała swoje własne zasilanie - zwykła sieć elektryczna będzie traktowana jako zapasowa.

Kolor niebieski to biura, biały - szyby powietrzne i świetlne, fiolet - restauracje i udogodnienia dla pracowników, a jasnoszary to wejścia do budynku.

Z zewnątrz budynek pokryty zostanie olbrzymimi warstwami zakrzywionego szkła - jak powiedział Steve Jobs, jego firma doskonale zna się na tym jak wykorzystywać szkło w architekturze. Patrząc na sklepy Apple nie można nie przyznać mu racji.

Na stronie Cupertino.org można ściągnąć PDFy , które zawierają więcej szczegółów o budynku. Jego budowa rozpocznie się za rok, data ukończenia to 2015.

Zobacz galerię >>

[ Mashable ]

Więcej o: