Dowiedz się więcej na temat Windows 8 - Microsoft otwiera oficjalny blog

Microsoft najwidoczniej zrywa z polityką tajności. Producent otworzył blog poświęcony nowemu systemowi operacyjnemu Windows 8. Pierwszy obszerny wpis należy, jakby inaczej, do prezesa projektu Windows - Stevena Sinofskyego.

W swym wpisie Sinofsky nawiązał do obiegowej opinii, że Microsoft nie komunikuje się w kwestii najnowszego systemu operacyjnego:

Sinofsky twierdzi także, że system zostanie szerzej zaprezentowany podczas wrześniowej konferencji BUILD. Zaproszeni będą mieli ponoć szansę zapoznać się z narzędziami i możliwościami nowego Windowsa.

Póki co mieliśmy szansę podziwiać zmieniony względem Windows 7 interfejs nowego systemu . Według informacji Microsoftu, "ósemka" będzie mogła z powodzeniem działać zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach jak również pozwalać na efektywną obsługę mniej wydajnych urządzeń, jak tablety i netbooki.

Jak sugeruje serwis WinRumors publiczna wersja beta systemu może zostać zaprezentowana już podczas styczniowych targów CES 2012 . Wersja build natomiast wczesną jesienią. Zdaje się więc, że gwiazdka 2012 upłynie nam pod znakiem Windows 8 .

Zobacz także: Windows 8: Stało się - Microsoft kończy z okienkami?

Więcej o: