Skype przejmuje GroupMe

Nowojorski serwis do grupowej komunikacji zmienia właściciela.

GroupMe został założony w 2010 roku. Serwis oferuje darmowe aplikacje mobilne, umożliwiające łatwe i szybkie tworzenie grup oraz wymianę informacji, w tym prowadzenie rozmów. GroupMe dostępny jest dla systemów iOS, Android, BlackBerry i Windows Phone 7, a w ostatniej wersji, oznaczonej numerkiem 3.0, dodano również obsługę przez stronę www.

Na razie o przyszłości serwisu można powiedzieć niewiele. Wiadomo, że póki co GroupMe pozostać ma samodzielną aplikacją. Można jednak spodziewać się, że za jakiś czas pojawią się pierwsze propozycje zintegrowania serwisu z komunikatorem Skype. Czy będą to darmowe wideo konferencje? Możliwe, jednak jest jeszcze za wcześnie, aby przewidzieć plany nowych właścicieli. Według CEO Skype, Tony'ego Batesa, przejęcie GroupMe pomoże w osiągnięciu celu, jakim jest zgromadzenie miliarda użytkowników.

"Skype i GroupMe mają wspólną wizję tworzenia aplikacji i rozwiązań, z których korzystać będzie miliard ludzi dziennie do komunikowania się. Zamierzamy kontynuować poszukiwania talentów oraz technologii, które sprawią, że wizja ta stanie się rzeczywistością."

Rozmowy na temat przejęcia GroupMe trwały kilka miesięcy i pokrywały się z czasem, kiedy prowadzono negocjację dotyczące zakupu Skype przez Microsoft. Niestety szczegóły transakcji nie są znane. W sieci krążą jedynie plotki o kwocie zbliżonej do 80 milionów dolarów, jaką Skype zgodził się zapłacić za przejęcie serwisu.

[za: TechConnect Magazine ]

Więcej o: