Android będzie straszył

Klasyka horrorów XX wieku trafi wkrótce na smartfony. Czy jest szansa, że poczujemy niepokojący dreszczyk?

Pamiętacie takie tytuły jak "Night of the Living Dead", "Nightmare on Elm Street" i "Halloween"? Jeśli lubicie się bać, to na pewno tytuły te nie są Wam obce, a nawet młodsi wielbiciele kina powinni kojarzyć je z mniej lub bardziej udanych remake'ów. Niestety nie zapowiada się jednak na to, aby gry powstałe na ich podstawie miały wywoływać w graczach poczucie lęku.

Produkcją zajmuje się In-Fusio, firma mająca duże doświadczenie w tworzeniu gier na urządzenia przenośne. Do tej pory nie pisała ona jednak programów przeznaczonych na platfromę Android. Każdy z tytułów zaliczać się będzie do innego gatunku. W przypadku "Halloween" do czynienia będziemy mieli z pinballem, prawdopodobnie wykorzystującym technologię 3D. W "Night of the Living Dead" zmierzymy się z czymś w rodzaju "Tower Defense", gry, w której bronimy wieży przed wrogimi jednostkami, w tym przypadku zombiakami. "Nightmare on Elm Street" będzie zaś odmianą starego jak świat "Arkanoida".

I to na razie wszystko, co wiadomo o tych tytułach. Na targach Gamescom, które zakończyły się niedziele, można było trafić na stoisko In-Fusio, ale pomimo szczerych chęci nie udało mi się dotrzeć do osoby, która mogłaby zdradzić więcej szczegółów na temat wspomnianych trzech tytułów. Ich premiera ma się odbyć jeszcze w tym roku.

[za: SlashGear ]

Więcej o: