W hotelu przyszłości robot poda wam bagaż

Yotel to sieć nietypowych hoteli, które z wyglądu przypominają futurystyczne domy lub stację kosmiczną.

Pisaliśmy już kiedyś o tych niezwykłych miejscach noclegowych , otwartych w Anglii, Holandii i USA.

(...) jego wnętrze oparto m.in. na zaokrąglonych białych powierzchniach. Za przyjmowanie gości odpowiada skomputeryzowana recepcja. Kabiny w Yotelu można wynająć na godziny albo na całą noc. Może to i nowoczesne, ale bardziej przypomina mi przedziały w pociągu, niż pokoje hotelowe. Ale na szybką drzemkę w oczekiwaniu na samolot może wystarczyć.

Jednak pojawiło się coś, co sprawia, że gościom jeszcze bardziej wyda się, że trafili do przyszłości. Recepcja i meldunek zostały w pełni zautomatyzowane, a przechowalnię bagażu obsługuje Yobot - robocie ramię, które sprawnie podaje walizki

Nie jest to jedyna tego typu atrakcja - pokoje hotelowe są w stanie przekształcić się tak, by sprostać potrzebom gości i zadziwiać nowoczesnym designem. Jedno naciśnięcie guzika zmienia łóżko w wygodną kanapę, technościana zawiera zarówno łaski telewizor jak rozmaite schowki, a łazienka ukryta jest w szklanej kapsule.

Sieć Yoteli działa od 2007 roku, stworzył je Simon Woodroffe. Zainspirował go luksusowy wygląd miejsc w pierwszej klasie British Airways. Chciał zaprojektować hotel oferujący "pierwszą klasę noclegu", za niewygórowaną cenę.

[ gizmag ]

Więcej o: