Coraz większa rodzina Samsung Galaxy. Czy nie będzie za duża?

Firma zapowiada też zmianę, uproszczenie nazewnictwa.

Na rozpoczynających się we wrześniu targach IFA, firma Samsung zaprezentuje przynajmniej cztery nowe modele smartfonów. Już teraz możemy napisać kilka słów na ich temat. Zacząć trzeba od tego, że każde z tych urządzeń działać będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3 Gingerbread.

Pierwszą nowością jest Samsung Galaxy W . Ma to być urządzenie dla użytkowników, którzy lubią bawić się grami, słuchać muzyki i korzystać z serwisów społecznościowych. Wyposażono je w 3,7-calowy wyświetlacz WVGA oraz procesor 1,4GHz. Funkcja Kies Air pozwala wytropić telefon jeśli nie pamiętamy, gdzie go położyliśmy.

Samsung Galaxy M przeznaczony jest dla młodych osób, które łączą swoje zainteresowania biznesowe z obecnością w serwisach społecznościowych. Urządzenie posiada klasyczną klawiaturę QWERTY oraz "optyczny gładzik", które ułatwiają i przyspieszają obsługę smartfonu.

Galaxy Y to natomiast telefon dla młodszych użytkowników, którzy cenią sobie wygodę i możliwość przeglądania zawartości serwisów społecznościowych. Na temat tego modelu póki co wiadomo jedynie tyle, że znajdzie się w nim procesor taktowany zegarem 832MHz, a samo urządzenie będzie można nabyć w wielu wersjach różniących się kolorem obudowy. Tymczasem Galaxy Y Pro posiada klasyczną klawiaturę QWERTY i obsługuje dokumenty z pakietu Office (Word, Excel). Wiadomo również, że telefon ten posiadać będzie WiFi.

Więcej na temat nowych urządzeń z rodziny Galaxy dowiemy się już w pierwszych tygodniach września, kiedy to rozpoczną się targi IFA, na których pojawi się oczywiście redakcja Technologii.

Samsung Galaxy S IISamsung Galaxy S II fot. Joanna Sosnowska / Samsung NX100

Koreański producent zapowiedział także, iż zamierza uprościć nazewnictwo swoich smartfonów. Już wkrótce zostaną one podzielone na pięć klas opisywanych jedną literą alfabetu. Dołączy do nich dodatkowy człon podkreślający wybraną cechę urządzenia . Jak to wygląda w praktyce?

S oznacza Super Smart . Będą to prawdopodobnie najdroższe, ale i najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia.

R oznacza Royal/Refine . To urządzenia kategorii premium dla wymagających użytkowników.

W oznacza Wonder . Ten sprzęt przeznaczony będzie dla osób, które chcą posiadać urządzenie o zbalansowanych (uśrednionych) osiągach i wyglądzie.

M oznacza Magical . Mają to być smartfony dobre, ale tanie.

Y oznacza Young . To urządzenia dla najmłodszych użytkowników. Z reguły powinny one być tańsze od wyżej wymienionych.

W temacie dodatkowych członów, Samsung zapowiedział, że mogą nimi być "Pro" oznaczający, iż urządzenie posiada klasyczną klawiaturę QWERTY. "Plus" pokazuje, że jest to rozbudowana, ulepszona wersja modelu, który od jakiegoś czasu jest już na rynku. "LTE" oznacza natomiast, że sprzęt jest gotowy do pracy w sieciach 4G.

Niestety, o ile podoba nam się pomysł firmy Samsung, to zastanawia nas czy rzeczywiście sprawi on, że łatwiej będzie rozpoznać urządzenia. Już teraz na rynku obecne są smartfony S i R. Wkrótce dołączą do nich urządzenia oznaczone jedną z kolejnych pięciu liter oraz dodatkowych oznaczeń. Czy każdy użytkownik będzie rozumiał czym Samsung Galaxy M Plus II różni się od Samsunga S III Plus LTE lub Samsunga Y Plus Pro?

dane dostarcza:

embed
Więcej o: