NASA wciąż chce swojej oficjalnej gry komputerowej

Astronaut: Moon, Mars and Beyond ma bawić i uczyć. Premiera w przyszłym roku.

Choć o projekcie gry komputerowej tworzonej dla amerykańskiej agencji kosmicznej mówiło się dwa lata temu, to od tamtej pory słuch o niej zaginął. Okazuje się jednak, że wciąż ma się ona w miarę dobrze. Obecnie można ją znaleźć na łamach serwisu Kickstarter, który pozwala internautom wpłacać pieniądze na interesujące projekty wymagające dodatkowych środków finansowych.Gra zebrała już 25 tysięcy dolarów, o które prosili jej twórcy. Dzięki temu zakończą oni testy jej wersji beta i wejdą w ostatni etap produkcji.

Omawiana produkcja przenosi graczy do roku 2035, w którym to stają się członkami Akademii Astronautów im. Arthura C. Clarke'a (twórcy gry opisują Akademię jako Hogwart w kosmosie). Wraz z innymi wielbicielami elektronicznej rozrywki, trzeba będzie skompletować zespół astronautów, który w kosmosie, na powierzchni Marsa i innych planet, szukać będzie sekretów na temat tajemniczych sił grożących ludzkości. W Astronaut będzie również można opracować i zgromadzić sprzęt badawczy, a nawet zbudować własną stację badawczą. Gracz będzie także mógł zajrzeć do obszernej bazy danych, w której znajdą się informacje od wielu lat zbierane przez pracowników NASA.

Astronaut: Moon, Mars and Beyond powinien zostać wydany pod koniec przyszłego roku na pecetach, komputerach Mac oraz na urządzeniach działających pod kontrolą systemu operacyjnego iOS.

Więcej o: