Rysuj w notesie, obrabiaj w komputerze [WIDEO]

Firma Wacom zaprezentowała właśnie fascynujące połączenie piórka graficznego z digitizerem. Elektroniczne pióro Inkling pozwala rysować na papierze, a po ukończeniu pracy od razu przenieść rysunek do komputera - bez skanowania.

Podstawowymi elementami zestawu jest elektroniczne pióro kulkowe, oraz przypinany do kartki czy notesu klips. Użytkownik normalnie rysuje obraz na papierze , a komunikujące się z klipsem pióro zapisuje jego ruchy i nacisk dłoni na kartkę. Po zakończeniu rysowania klips podłącza się do komputera, gdzie program Inkling Sketch Manager zamienia zapis na wektorowy rysunek, który można później obrabiać innymi programami graficznymi.

 

Doświadczeni graficy docenią zwłaszcza funkcję podziału rysunku na warstwy, wybierane przyciskiem na klipsie. Klips działa na obsarze kartki A4, z jednego ładowania akumulatora firma obiecuje 8 godzin pracy.  Oprogramowanie do współpracy z elektronicznym piórem działa na Windows i Mac OS X.

Już od dawna graficy komputerowi używają tabletów-digitizerów - elektronicznych podkładek do rysowania na których "rysuje się" za pomocą rysika, a obraz powstaje na ekranie komputera. Jednak taki elektroniczny szkicownik to nowa jakość, a pojawienie się Inklinga wywołało entuzjazm u zawodowców rysowania. Cena urządzenia to 170 euro - około 650 złotych.

Więcej o: