Triumfalny powrót hełmów wirtualnej rzeczywistości?

Powrót hełmów wirtualnej rzeczywistości? Nie, to tylko ekran, wyświetlający film wyłącznie dla Ciebie.

HMZ personal 3-D viever to połączenie wyświetlacza 3D ukrytego w goglach ze słuchawkami. Można go podłączyć do odtwarzacza Blu-ray oraz konsoli do gier. Zdaniem Sony przeznaczony jest dla osób, które wolą przeżywać gry i filmy samotnie, a nie z rodziną przed telewizorem, a jednocześnie chcą cieszyć się trójwymiarowym obrazem.

Ciężko mi ukryć sceptycyzm. Nowy pomysł Sony zbytnio przypomina wcześniejsze urządzenia - Virtual Boya od Nintendo i hełmy wirtualnej rzeczywistości, które nie odniosły sukcesu - były ciężkie, niewygodne i na dłuższą metę męczące, a jakość obrazu nie równoważyła tych niedogodności.

Zobacz: Nintendo Virtual Boy - trójwymiarowy śmieć

Być może współczesne urządzenie, z zdolne do wyświetlania lepszej grafiki ma dziś sens. Jak pisze repoerter Yahoo News - obraz i dźwięk sa krystaliczne i korzystanie z tego dziwnego hełmu przypomina zaglądanie do domku dla lalek, gdzie porusza się mała piosenkarka. Sony wykorzystało swój własny wyświetlacz OLED, który daje dużo lepszą jakość niż wyświetlacze LCD i plazmowe używane w monitorach i telewizorach. Na pewno przydałoby się w długich podróżach, lecz wtedy powstaje problem zasilania.

HMZ personal 3-D viever ma pojawić się 11 listopada w Japonii za równowartość ok 800 dolarów, a mniej więcej w święta w Europie i USA.

[ Yahoo ]

Więcej o: