Facebook planuje usługę muzyczną

Plotki głoszą, że 22 września Facebook uruchomi usługę muzyczną. Firma Marka Zuckerberga nie chce jednak konkurować z istniejącymi usługami muzycznymi. W planach jest raczej włączenie istniejących serwisów muzycznych do wachlarza usług oferowanych przez niebieską sieć społecznościową.

Według nieoficjalnych informacji, Facebook nawiązał współpracę ze Spotify, Last.fm, Pandora, Rdio i innymi serwisami muzycznymi. Użytkownicy będą mogli połączyć swoje konta facebookowe z kontami w serwisach muzycznych i sterować odtwarzaniem muzyki przez Facebooka.

Serwis udostępni też aspekt społecznościowy, użytkownicy będą widzieć czego słuchają ich znajomi, podobnie jak teraz robi to Last.FM. Według nieoficjalnych informacji sterowanie muzyką będzie następnym wyskakującym na stronie Facebooka okienkiem, podobnym do obecnego komunikatora Facebook Chat. Na bieżąco będzie też wyświetlana informacja, czego aktualnie słuchają facebookowe kontakty użytkownika.

Wrzucanie odnośników do teledysków na Youtube jest jedną z popularniejszych czynności użytkowników Facebooka, nic więc dziwnego, że Mark Zuckerberg chce uniezależnić udostępnianie muzyki od konkurencyjnego Google. Jednak w odróżnieniu od pastelowego giganta, podobnie jak było przy wzbogacaniu funkcjonalności komunikatora, Facebook nie próbuje wynajdować koła od nowa, a udostępnia funkcje "wynajęte" od innych serwisów. Odpada też problem praw autorskich, który powstrzymał rozwój Google Music.

Więcej o: