IFA 2011: Tablet P - czarny koń w ofercie Sony

Firma Sony już jakiś czas temu pokazała swoje dwa tablety. Do tej pory nie mieliśmy jednak okazji się nimi pobawić. Na IFA 2011 zwiedzającym udostępniono jednak oba urządzenia. I tu przyszło zaskoczenie.

Tablet S, który wyglądał jakby miał wnieść powiew świeżości do świata tych urządzeń - w kwestii wzornictwa - okazał się tabletem podobnych do wielu podobnych mu tabletów z Androidem.

Pozytywnie zaskoczył nas natomiast tablet P, choć musimy przyznać, że to urządzenie prawdopodobnie najbardziej spodoba się kobietom. Sprzęt wielkości lekko wypchanej kopertówki wykonany jest bardzo solidnie. Otwiera się "ciężko", stawiając lekki opór co jeszcze potęguje wrażenie solidności konstrukcji.

Dwa ekrany sprawiają natomiast, że wzrasta komfort korzystania z urządzenia. Pisząc maile dolny ekran spełnia funkcję niewielkiej klawiatury, a na górnym widać treść wiadomości. Bardzo dobrze czyta się na "P" także ebooki oraz ogląda materiały filmowe. Radości z używania tabletu nie odbiera nawet ramka rozdzielająca oba ekrany.

Tablet Sony P zdecydowanie zasługuje na zainteresowanie.

Więcej o: