Rekord Guinessa za upadek z dziewiątego piętra?

Firma Sonim, producent telefonów komórkowych postanowił zgłosić model XP3300 Force do Księgi Guinessa. Kategoria? Upadek z 9 piętra.

Żeby było ciekawiej, telefon miał upaść na betonowe płyty z wysokości nie mniejszej niż 25 metrów, czyli z mniej więcej dziewiątego piętra.

Sonim XP3300 Force otrzymał poczesne miejsce w Księdze jako najbardziej wytrzymały telefon. Eksperci orzekli, że po upadku nadal był w 100% sprawny. Ponadto, XP3300 Force zachowuje całkowitą szczelność nawet przebywając godzinę na głębokości dwóch metrów pod powierzchnią wody. A i to przynajmniej godzinę i przynajmniej na dwóch metrach. Tyle bowiem wymaga od producentów certyfikat IP-68.

Produkt Sonim może także pracować w temperaturach od -22 do +55. Jest odporny na wstrząsy, przeciążenia do 4G, sól, wysoką wilgotność i nagłą zmianę temperatury. Producent obiecuje, że po upadku z wysokości do dwóch metrów na obudowie nie pojawią się nawet zadrapania.

Na przecięciu wytrzymałości z... wytrzymałością, nie ma niestety miejsca na zbyt wiele niezwiązanych z nią cech. Telefon wyposażony jest w 2 calowy wyświetlacz, 2 megapikselową kamerę z diodowym fleszem, moduł Bluetooth 2.1, GPS i port USB oraz MicroSD.

O tym jak wytrzymały jest telefon Sonim przekonał się nawet prowadzący legendarnej serii programów Will it Blend? Spotkanie najbardziej wytrzymałego telefonu świata z najpotężniejszym blenderem zapiera dech w piersiach.

Więcej o: