THX i pasywne 3D w nowym telewizorze LG

Firma pokazała też smartfon Note z szybkim, dwurdzeniowym procesorem.

Zapowiedziany telewizor jest flagowym modelem LG. Czy ktoś jednak zapamięta nazwę 55-calowej nowości, która w całości prezentuje się następująco - Nano Full LED Cinema LW9800 3D HDTV?

Jak zapewnia producent, jest to pierwszy telewizor wykorzystujący technologię pasywnego 3D, któremu przyznano certyfikat THX. Jego ekran pokryto specjalną powłoką, by spełniał on wszystkie wymagania, które obowiązują urządzenia ubiegające się o nadanie certyfikatu. LW9800 oferuje opcje Smart TV takie jak możliwość przeglądania zasobów Internetu i  uruchamiania aplikacji. Daje także dostęp do serwisów oferujących wideo na życzenie (VoD). Urządzenie zostało wycenione na 3799 dolarów.

LG pokazało także nowy smartfon wyposażony w dwurdzeniowy procesor Tegra 2 (1,2GHz). Póki co urządzenie o nazwie Optimus Note pojawiło się jedynie w Korei Południowej. Z wstępnych informacji wynika, że posiada ono 4-calowy ekran LCD Nova (rozdzielczość 800x480), 1GB pamięci RAM, wyjście HDMI, kamerkę 5Mpix na tylnej części obudowy oraz klasyczną klawiaturę QWERTY. Smartfon działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.3.4 Gingerbread. Przedstawiciele LG nie powiedzieli jeszcze czy i kiedy zobaczymy je w Europie.

LG Optimus NoteLG Optimus Note 

Więcej o: