W skrócie - bójka na blogach, zobacz WTC sprzed 10 lat w Google Earth i o wysyłaniu maili

Google+ już wkrótce ma otworzyć API dla zaufanych testerów. Zobacz Nowy Jork przed i po atakach na WTC. I uważaj - jeden z linków może zmienić sposób, w jaki wysyłasz maile.

Trzy dobre linki:

W ciągu najbliższych dni grono Zaufanych Testerów otrzyma dostęp do API Google+. Później udostępnione zostanie ono wszystkim chętnym deweloperom.

Wniosek - na Google+ już wkrótce zaczną pojawiać się aplikacje .

Magazyn Fortune dowiedział się, że zarząd AOL postanowił zwolnić Arringtona [wydawcę bloga TechCrunch - przyp. red.]. Nie wiadomo jeszcze jak zostanie to oficjalnie załatwione.

czyli wojna między blogiem technologicznym TechCrunch a jego właścicielem - portalem AOL .

Przeciętny manager w amerykańskiej korporacji dostaje dziennie ok. dwustu maili. To za dużo. Przebicie się przez nie wszystkie zabiera zbyt wiele czasu. Na pierwszy rzut oka nikt nie jest jednak w stanie odróżnić, które wiadomości są faktycznie istotne, a które są tylko automatycznymi powiadomieniami czy niewiele znaczącymi notyfikacjami. Bardzo prosto można to jednak zmienić.
Wszystko dzięki systemowi Attent opracowanemu przez firmę Seriosity. Każdy z objętych nim pracowników dostaje dziennie ograniczoną ilość wirtualnej waluty, którą wydawać może razem z wysyłaniem e-maili. Im jej więcej, tym większa waga wiadomości. Zasoby nie są jednak nieskończone: trzeba korzystać z nich rozsądnie. Dzięki temu a) zmniejsza się ilość wysyłanych maili, b) łatwo odróznić istotne informacje od tych istotnych mniej, c) przy wysyłaniu naprawdę ważnego maila ma się większą pewność, że szybko dostanie się na niego odpowiedź. Ten system już działa - i sprawdza się znakomicie.

co to jest grywalizacja i jak wpływa na nasze życie?

Na własne oczy

Już wkrótce obchodzić będziemy 10 rocznicę ataku na World Trade Centre. W Google Earth możecie sprawdzić, jak wyglądał Nowy Jork przed i po 11 września.

 

Infografika dnia

Star Trek jest już w wieku średnim - 45 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek. Pełną infografikę znajdziecie w serwisie space.com

Więcej o: