Internet domeną urządzeń mobilnych do 2015

Firma IDC opublikowała raport, w którym przewiduje dominację urządzeń mobilnych nad komputerami stacjonarnymi w korzystaniu z sieci bezprzewodowych.

Statystyki wykazują, że do 2015 roku rynek komputerów osobistych ma ulec osłabieniu na rzecz tabletów i smartfonów. Te ostatnie mają, według przewidywań firmy, wzrosnąć rocznie w wykorzystaniu o blisko 17%.

Obecnie, liczba osób korzystających z Internetu sięga blisko 2 miliardów (dane pochodzą z roku 2010 - przyp. red.). IDC przekonuje, że liczba ta wzrośnie do 2,7 miliardów do roku 2015, ale samo usieciowienie ulegnie "mobilnej przemianie" na korzyść smartfonów. Firma nie ujawniła jednak żadnych danych związanych z osłabieniem roli komputerów osobistych. Przewiduje jednak, że używanie ich do przeglądania zasobów sieci zacznie widocznie słabnąć już w najbliższej przyszłości.

Rola smartfonów i tabletów wzrasta, a wraz z nią zmieniają się poszczególne segmenty rynku, w których wcześniej dominowały komputery. Przyszłość zdecydowanie należy do urządzeń mobilnych, ale czy przewidywania firmy IDC okażą się prawdą i czy rzeczywiście liczba osób korzystających z Internetu w smartfonach i tabletach przebije liczbę tych, którzy wolą stacjonarny sprzęt?

Więcej o: