Darmowy Internet od Aero2 teraz taniej

Po proteście Urzędu Komunikacji Elektronicznej firma Aero2 zmieniła warunki świadczenia darmowego dostępu do Internetu. Teraz nie trzeba już przyjechać do Warszawy osobiście, aby odebrać kartę SIM.

Wraz z wejściem na polski rynek technologii telefonii komórkowej LTE, nazywanej też 4 generacją, firma  Aero2 otrzymała koncesję na użytkowanie potrzebnych do korzystania z LTE częstotliwości radiowych. Jednym z warunków koncesji było udostępnienie usługi darmowego dostępu do Internetu w ciągu trzech lat od pokrycia połowy powierzchni Polski zasięgiem LTE wraz z jednoczesnym pokryciem 75% powierzchni kraju zasięgiem w technologi HSPA.

Operator udostępnił usługę, ale w sposób utrudniający korzystanie z niej - aby zamówić kartę SIM dającą darmowy Internet należało zgłosić się osobiście w biurze firmy w Warszawie , oraz zapłacić 50 złotych zwrotnej, nieoprocentowanej kaucji, co jak na "darmowy" internet jest sporą sumą.

Urząd Komunikacji Elektronicznej wystosował oficjalny protest , dzięki któremu firma zmieniła warunki świadczenia darmowego dostępu. Od 1 września 2011 kaucja wynosi tylko 20 złotych, a kartę można też zamówić listownie. Zapowiedziana jest także rozprowadzanie kart przez sieć dystrybutorów Aero2.

Do 10 maja 2012 prędkość darmowego dostępu ma wynosić 256 kilobitów na sekundę, później dopuszczalny transfer ma ulec podwojeniu. Jednorazowe połączenie z siecią może trwać do 60 minut.

Więcej informacji o możliwości darmowego podłączenia do Sieci na stronie firmy Aero2 .

Więcej o: