Uważasz, że Windows 8 zapowiada się świetnie? To co powiesz o Internet Explorerze 10?

Internet Explorer 10 obsługiwać będzie dwa interfejsy - nowy, Metro, proponowany przez Microsoft jako domyślny dla Windows 8, oraz tradycyjny, znany z dotychczasowych przeglądarek koncernu. Naszym zdaniem zapowiada się świetnie.

Kilka dni temu Microsoft dokonał prezentacji Windows 8 oraz nowej wersji swojej przeglądarki - Internet Explorer 10. Windows 8 dostosowany ma być zarówno do pracy na desktopach, jak i na urządzeniach mobilnych. Podobnie działać ma Internet Explorer 10.

Na blogu Microsoftu możemy przeczytać, że w IE10 znajdą się dwa interfejsy - tzw. Metro (w dużym uproszczeniu "kafelki", czyli interfejs który ma być wiodącym w całym Windows 8) oraz tradycyjny (znany z dotychczasowych wydań Internet Explorera). Microsoft zapowiada, że w nowej wersji przeglądarki poprawiona zostanie wydajność, bezpieczeństwo oraz obsługa HTML5. A do tego - wygląda świetnie.

 

Internet Explorer 10 dostępny jest teraz tylko na deweloperskiej wersji Windows 8. W przyszłości można go będzie uruchomić także na Windows 7.

Więcej o: