Czy robot może wystartować w triathlonie?

Według Panasonica - tak. Mają maszynę, która tego dokona.

Robot wystartuje w uznawanej za jedną z najbardziej prestiżowych edycji - Ironman Triathlon na Hawajach - jedyne 3,86 kilometrów (2,4 mili) wpław, 180,2 km (112 mil) rowerem i 42,2 km (26 mil) biegu. Choć to w sumie aż 225,3 km (140 mil), to wyścigi otwarte są również dla sportowców nieprofesjonalnych lub amatorów.

Czy do tej kategorii można zaliczyć robota Evolta, którego buduje Panasonic? Pewnie tak, choć maszyna ma już za sobą 500-kilometrową podróż z Tokyo do Kyoto i wspinanie się po linie wzdłuż ściany Wielkiego Kanionu Kolorado. Jednak 50 centymetrowy robot będzie potrzebował oddzielnego sprzętu, by sprostać każdej z konkurencji.

 

Bieg możliwy jest dzięki przystawce przypominającej kołowrotek do biegania dla gryzoni - robot biegnie w bębnie, który toczy się po trasie. Do pływania potrzebne są mu pływaki, żeby nie utonął.

Rower będzie miał normalny, ale trójkołowy.

Sama akcja jest pomysłem na reklamę nowych baterii Panasonic Evolta, które szczycą się długim czasem działania. Pokonanie całego dystansu ma zająć robotowi 168 godzin, dużo dłużej niż człowiekowi.

Impreza odbędzie się już 24 października i wtedy się przekonamy, czy mały robot podoła zadaniu.

[ Mashable ]

Więcej o: