HP pozwane przez udziałowców

Jeden z udziałowców HP wniósł pozew zbiorowy przeciwko firmie twierdząc, że inwestorzy nie zostali poinformowani o planach zakończenia rozwoju systemu WebOS.

Jak informuje Reuters , Richard Gammel, udziałowiec HP, złożył pozew zbiorowy przeciwko HP po tym, jak firma postanowiła zniknąć z rynku tabletów i smartfonów i zrezygnować z rozwijania systemu WebOS . Decyzja ta miała doprowadzić do 20-procentowego spadku akcji HP, zauważa Reuters.

Jednak nie samo postanowienie o porzuceniu rynku urządzeń mobilnych tak rozsierdziła Gammela. Chodzi raczej o to, że udziałowcy nie zostali poinformowani o planach HP dotyczących zmiany sposobu działalności i porzucenia WebOS. W konsekwencji miałoby to wpłynąć na "sztuczne zawyżenie cen akcji". Gammel chce dochodzić odszkodowania dla każdego udziałowca HP, który kupił akcje firmy między listopadem 2010 a 18 sierpnia 2011 (czyli dniem, kiedy HP wycofał się z WebOS).

Reuters zauważa, że zbiorowe pozwy składane przez udziałowców przeciwko "własnej" firmie są dość powszechne. Zwłaszcza, gdy zdarzy się załamanie cen akcji firmy.

Więcej o: