Zmiany na Facebooku - odświeżone powiadomienia, News Feed, oraz aplikacja Wall Street Journal Social

Choć zamieszanie związane z otwarciem Google+ zmniejszyło nieco zainteresowanie pozostałymi portalami społecznościowymi, Facebook nie próżnuje. W ostatnim dniach firma wprowadziła kilka ciekawych udogodnień dla użytkowników serwisu.

Zacznijmy od Tickera - czyli odświeżonej wersji facebookowych powiadomień. Rozszerza on funkcjonalność bocznego paska w interfejsie Facebooka. Ticker wyświetla w czasie rzeczywistym skrócone informacje o aktywności naszych przyjaciół. Oznacza to, że powiadomienia np. o dodaniu nowego komentarza czy zdjęcia przez naszych znajomych, zostały pozbawione opóźnienia i pojawiają się natychmiast. Pasek został wyposażony w streaming informacji, dostępny do tej pory z poziomu tablicy. Co więcej, kliknięcie na takim powiadomieniu nie powoduje przeniesienia do nowej podstrony. Interesujące nas informacje, czy też konwersacja, pojawią się w chmurce obok paska. Tym samym umożliwiając nam kontynuację dotychczasowych czynności.

Modyfikacji uległa także tablica. Krótko mówiąc - zlikwidowano zakładki "najpopularniejsze aktualności" i "najnowsze", w ich miejsce wprowadzając jeden strumień informacji - News Feed. Jego zawartość zależeć będzie od tego jak często logujemy się na portalu. Jeśli przez długi okres nie korzystaliśmy z serwisu, zbierze dla nas tylko najważniejsze wydarzenia. W przypadku osób, które przeniosły już swoje życie do wirtualnej rzeczywistości, zadziała natomiast tak, jak dotychczasowa zakładka "najnowsze", pokazując najświeższe posty znajomych.

Warto także wspomnieć o dodatku Wall Street Journal Social. Ta wprowadzona we współpracy z popularnym dziennikiem aplikacja, działa w sposób zbliżony do News Feed. Umożliwia użytkownikom Facebooka przeglądanie i czytanie publikowanych przez WSJ treści w ramach ich facebookowych profili. Pozwala rówież na zaawansowaną personalizację dostarczanych informacji, a także zachęca wszystkich do angażowania się w codzienne tworzenie agendy informacyjnej. Domyślny widok "strony domowej" dodatku łączy w sobie możliwość śledzenia treści polecanych przez redaktorów WSJ, zwykłych użytkowników FB, a także takich, które dostały najwięcej "like'ów".

Kolejne doniesienia o zmianach w Facebooku, z pewnością już niebawem.

Więcej o: