Podsumowanie dnia o smaku dzieciństwa, kałamarnicy i dwóch szczególnych koziołków

77 złotych, tyle w przeliczeniu z dolarów kosztują wspomnienia z dzieciństwa. Za taką cenę można kupić replikę kultowego zegarka Casio z kalkulatorem.

Zegarek można kupić w serwisie ThinkGeek i znów poczuć się o dwadzieścia-parę lat młodszym. Producent obiecuje, że cyfrowy kalendarz będzie dział aż do 2079 roku, czyli jest spora szansa, że przeżyje właściciela czasomierza.

Casio WR Calculator WatchCasio WR Calculator Watch fot. ThinkGeek

Ale dlaczego zaczynamy kultowym zegarkiem? A dlatego, że Microsoft podpisał z firmą Casio Computers Co. Ltd. umowę licencyjną , na mocy której - między innymi - azjatycki producent elektroniki zyska możliwość wykorzystywania w swoich urządzeniach systemu Linux.

Oprócz tego w szerokim świecie:

* Sriram Peruvemba z Eink tłumaczy w trakcie targów IFA 2011 w Berlinie jak działa technologia kolorowego elektronicznego tuszu i e-inkowych wyświetlaczy. 19 minut i 24 sekundy, które otwierają oczy.

 

* Amerykańscy naukowcy z uniwersytetu w Waszyngtonie zaprojektowali protonowy tranzystor, który ma umożliwić sterowanie ludzkim organizmem za pomocą urządzeń elektronicznych . Wielka szansa dla sparaliżowanych, ale także być może i olbrzymie zagrożenie dla ludzkości. Na szczęście lub nieszczęście magicznym składnikiem, którego naukowcom zabrakło jest specjalny chitosan, czyli włókna chitynowe wyrafinowane z kałamarnicy o fachowej nazwie Architeuthis .

W Polsce natomiast:

* Grzegorz Marczak z Antyweb.pl przypomina o Startup Weekend w Poznaniu . Tym razem doskonałe pomysły na przydatne serwisy internetowe będą się wylęgać w takt trykających się koziołków.

Poznań Startup Wekend odbędzie się w dniach 7-9 października, w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78/79. Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami imprezy i uczestnictwem odsyłam na stronę poznan.startupweekend.org

I my zachęcamy. A Poznań warto choćby i dla samych rogali świętomarcińskich.

Więcej o: