W skrócie: zorza polarna widziana z kosmosu, znów o zmianach na Facebooku i o alternatywie dla Dropboksa

W skrócie: użytkownicy nie są zadowoleni ze zmian wprowadzanych na Facebooku, Google szykuje konkurenta dla Dropboksa, a na deser - zorza polarna.

3 dobre linki

Niewiele osób przechowuje pliki w Google Docs poza tymi, które same stworzy. Większość prawdopodobnie nawet nie wie, że jest taka możliwość. Prosta zmiana nazwy na Google Drive powinna to zmienić. (...) Ale najważniejsza jest inna cecha: powstanie także natywne oprogramowanie synchronizujące, które można będzie instalować na różnych komputerach i urządzeniach mobilnych. Tak, jak Dropbox.

Więcej o Google Drive i zmianach jakie mają pojawić się w Dokumentach Google przeczytacie w serwisie TechCrunch .

Amerykańska firma Poll Position przepytała 492 użytkowników Facebooka co sądzą o zmianach wprowadzonych niedawno w serwisie. Wynik?

Osób, którym nie podobają się zmiany jest aż 5 razy więcej niż tych, które je tolerują.

AllFacebook zauważa jednak, że nie wiadomo do końca, czy ankieta faktycznie oddaje nastroje użytkowników. W końcu wszystkich osób korzystających z Facebooka jest ok. 800 milionów. Ciekawi jesteśmy Waszej opinii - zagłosujcie w naszej sondzie umieszczonej na końcu tekstu.

Smartfony Nokii z Windows Phone mają pojawić się na rynku do końca roku. Tymczasem, jak podaje Engadget , fiński producent już wypuścił swoją pierwszą aplikację na smartfony z WP - Top Apps.

Wydaje się, że to "zabawna i szybka" interpretacja Nokii, jak powinien wyglądać portal z polecanymi aplikacjami, właściwie podobny do tego, co do tej pory oferował Windows Phone.

Na własne oczy

Jak astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej widzą zorzę polarną?

 

Złote usta

Co teraz będę robić? To samo, co robiłem od 2005 roku. Będę pisać o startupach, ludziach którzy robią startupy, inwestorach startupów oraz o ludziach, którzy ze startupów korzystają.

Michael Arrington na swoim nowym blogu Uncrunched tłumaczy, czym zajmie się w życiu "po TechCrunchu".

Liczba dnia

10. Dziś swoje dziesięciolecie obchodzi polska wersja Wikipedii . Z tej okazji możecie zerknąć na nasz quiz z 10 pytaniami sprawdzającymi, jak dobrze znasz Wikipedię .

Co sądzisz o zmianach na Facebooku?
Więcej o: