W Indiach nałożono limit na liczbę wysyłanych smsów

Sto dziennie. I ani jednego więcej.

Żaden mieszkaniec Indii nie będzie mógł wysłać więcej niż sto wiadomości tekstowych dziennie. Na użytkowników telefonów komórkowych nałożono taki limit, by skuteczniej walczyć z tamtejszą plagą - niechcianymi smsami od firm zajmujących się telemarketingiem.

Indyjski regulator rynku telefonii komórkowej próbował już poprawić sytuację innymi metodami. W 2007 roku, użytkownikom telefonów komórkowych pozwolono skorzystać z usługi "nie przeszkadzać". Osoby, które ją uruchomiły, miały nie być dręczone telefonami od telemarketerów w godzinach od 9 wieczorem do 9 rano. Ani to, ani nakładanie większych kar (od grudnia zeszłego roku) na firmy łamiące przepisy, nie przyniosło jednak rezultatów. Telemarketerzy zaczęli po prostu wysyłać wiadomości tekstowe albo dzwonili do ludzi bardzo późno w nocy, za nic mając przepisy i kary.

Czy wprowadzenie limitów pozwoli odpocząć Hindusom? Być może firmy telemarketingowe będą po prostu musiały zatrudnić więcej osób, by swobodnie obchodzić przepisy. Indie są najszybciej rozwijającym się rynkiem telefonii komórkowej na świecie. Z przenośnych telefonów korzysta tam ponad 700 milionów osób.

[za: BBC]

Więcej o: