Amazon prezentuje czytnik e-booków Kindle Touch

Tanie i proste urządzenie podbije rynek?

W trakcie odbywającej się w Nowym Jorku konferencji firmy Amazon, pokazano nowy, interesujący czytnik elektronicznych książek. Urządzenie otrzymało nazwę Kindle Touch. Sprzęt ten jest cieńszy i lżejszy od swojego starszego rodzeństwa. Zmieniono w nim także interfejs użytkownika, który teraz obsługujemy nie wykorzystując do tego żadnych przycisków.

Sprzęt ma też nową funkcję: X-ray. Pozwala ona zapoznać się ze statystykami każdej strony i - co bardzo ciekawe - pozwala wybrać praktycznie dowolną frazę i przeczytać informacje na jej temat zawarte w Wikipedii. Dużym atutem tego rozwiązania jest to, że nie wymaga ono łączenia się z Internetem - wszystkie informacje ściągane są przy pobieraniu książek.

Kindle Touch na pewno dostępny będzie w dwóch wersjach. Za sprzęt z WiFi trzeba będzie zapłacić 99 dolarów. Jego droższa wersja z obsługą 3G została wyceniona na 149 dolarów.

Amazon podkreśla, że w Kindle Touch znajdzie się najbardziej zaawansowana wersja wyświetlacza E-ink. Urządzenie ma też pracować "wyjątkowo długo" po naładowaniu jego baterii. Nie sprecyzowano jednak, co dokładnie to oznacza.

Premiera urządzenia w USA odbędzie się 21 listopada tego roku. Zamówienia przedpremierowe można składać już teraz.

REUTERS/SHANNON STAPLETON

Więcej o: