RIM opanowuje sytuację - usługi BlackBerry znów funkcjonują

Awaria należącej do firmy Research in Motion sieci, do której doszło na początku tygodnia, okazała się bardziej poważna niż się tego spodziewano i na kilka dni utrudniła życie milionom użytkownikom BlackBerry niemal na całym świecie. Na szczęście kanadyjskiemu gigantowi wreszcie udało się rozwiązać problem i internetowe usługi są przywracane do prawidłowego działania.

Przedstawiciele RIM poinformowali, że była to największa przerwa w dostawie danych w historii firmy i przeprosili za zaistniałą sytuację. Naprawa sieci rozpoczęła się wczoraj rano - jeśli nie widzicie poprawy w swoich smartfonach BlackBerry, powinniście zresetować urządzenie poprzez wyjęcie i ponowne włożenie do niego baterii.

RIM szuka obecnie sposobów na zrekompensowanie swoim klientom przerwy w działaniu usług i dokładnie określa przyczyny awarii. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że firma wyciągnie z tej historii właściwe wnioski i do kolejnej usterki, przynajmniej na tę skalę, nie dojdzie. Znając jednak życie, to pewnie tylko pobożne życzenie.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: