Google Music - konkurencja dla Apple i Amazona?

Google Music, działająca w chmurze aplikacja do streamowania muzyki, została uruchomiona w maju. Na razie znajduje się w fazie beta i dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Trzeba mieć ją jednak na uwadze, bo Google chce stworzyć na jej bazie internetowy sklep z muzyką na miarę iTunes oraz Amazon MP3.

Zgodnie z doniesieniami The Wall Street Journal , Google prowadzi obecnie rozmowy z czterema najważniejszymi wytwórniami muzycznymi: Universal Music Group, Sony Music, Warner Music Group oraz EMI Group. Uzgodnienia nie idą jednak ponoć po myśli amerykańskiego giganta - z grona największych wytwórni, firmie udaje się porozumieć na razie tylko z EMI, dzierżącej prawa do utworów takich artystów, jak Katy Perry, Iron Maiden czy Coldplay.

Gdzie leży problem? Najprawdopodobniej w mechanizmie funkcjonowania Google Music, który zawiera pewne luki pozwalające naruszać prawa autorskie. O tym, jak skończą się negocjacje z wytwórniami, powinniśmy dowiedzieć się już niedługo - New York Times sugeruje , że Google uruchomi swój sklep z MP3 na przestrzeni najbliższych tygodni.

Więcej o: