Wielka awaria BlackBerry zwiększyła bezpieczeństwo na drogach

Statystki pokazują, że warto zainwestować w zestaw głośnomówiący.

Policja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odetchnęła z ulgą kiedy doszło do opisywanej przez nas awarii BlackBerry . W dniach, w których korzystanie z telefonów RIM było utrudnione, w policyjnych statystykach zapisano o wiele mniej wypadków niż zazwyczaj.

Wypadki, do których dochodzi z powodu korzystania z telefonów komórkowych w trakcie jazdy samochodem to przede wszystkim lekkie i średnie zdarzenia, ale czasami są to wypadki zakończone czyjąś śmiercią. (...) W ubiegłym tygodniu nie odnotowaliśmy żadnych śmierci na drogach i jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu. Ludzie powoli zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, jakie zagrożenia wynikają z korzystania z telefonu w trakcie jazdy. Drogi stały się o wiele bardziej bezpieczne, kiedy BlackBerry przestało działać.

- komentowali generałowie Hussein Al Harethi i Dahi Khalfan Tamim z policji w Abu Dhabi i Dubaju.

Ze statystyk wynika, że w pierwszym z wymienionych miast kolizje drogowe lub wypadki zdarzają się średnio co trzy minuty. W Abu Dhabi co dwa dni umiera ktoś na drogach.

Policja w drugim z wymienionych miast rozpoczęła szeroko zakrojoną akcję wymierzoną w kierowców korzystających z telefonów komórkowych w trakcie prowadzenia auta. Kierowcy złapani na takim wykroczeniu otrzymują mandat i punkty karne. Ponowne wykroczenie tego typu - o ile zostanie się złapanym - owocuje konfiskatą samochodu na 30 dni. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich wystawiono już w tym roku ponad 36 tysięcy mandatów za korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia auta.

dane dostarcza:

embed
Więcej o: