Biblioteka Babel - tak Google zachęca do korzystania ze swojej usługi Książki

Jak zachęcić ludzi do sięgania po e-książki? Przedstawić je w atrakcyjnej formie.

Na taki pomysł wpadli pracownicy firmy Google, którzy zbudowali gigantyczną, wirtualną wieżę z książek dostępnych w ich usłudze Books ( Książki ). Wieżę można przeglądać z poziomu przeglądarki internetowej obsługującej WebGL.

Po wejściu na stronę internetową Chromeexperiments naszym oczom ukaże się "nieskończenie wysoka" półka z książkami. Poszczególne tytuły możemy odkrywać przesuwając się w górę i w dół wieży.

Udostępniono także skróty prowadzące do poszczególnych gatunków literatury, konkretnych tematów czy na listę bestsellerów. Po wybraniu jednego z nich, przeniesiemy się na wirtualne półki zawierające wybrane książki. Tu możemy wybrać interesujący nas tytuł, a następnie za pomocą jednego kliknięcia przenieść się na stronę umożliwiającą pobranie go czy zapoznanie się z recenzjami tej pozycji.

I choć całość wygląda efektownie, to wątpimy w to, że zaprezentowane rozwiązanie przyjmie się wśród czytelników. Książki mimo wszystko szybciej znajdziemy na klasycznej liście czy w zestawieniu, do których zapewne przyzwyczajeni są wszyscy ci, którzy robią zakupy w sieci.

 
Więcej o: