Stworzył 130 stron na Facebooku tylko po to, by nękać swoją byłą dziewczynę

130 stron na Facebooku założył pewien 22-letni Amerykanin, aby nękać swoją byłą, 16-letnią partnerkę. Wszystko miało miejsce w Los Angeles.

Nowoczesne technologie, jak widać, mogą uprzyjemniać lub ułatwiać życie albo zatruwać je innym. Wystarczy spojrzeć na nie w nowy, kreatywny sposób. Szpadlem, służącym do kopania rowów można też kogoś solidnie pokiereszować. Nie ma się więc co dziwić, że za pomocą Facebooka osobie z poważnymi problemami psychicznymi udało się zgnębić 16-latkę.

Jesus Felix - prześladowca - nie przyznał się przed sądem do zarzucanych mu czynów, ale oświadczył, że przyjmie karę. Dzięki temu uniknął rocznego wyroku pozbawienia wolności, w tym także za telefoniczne nękanie, w zamian za podjęcie leczenia swoich zaburzeń. Na wszelki wypadek otrzymał także pięć lat w zawieszeniu. To gdyby terapia miała nie dać pożądanych efektów.

Oskarżony umieszczał na Facebooku oraz w serwisie Craiglist fotografie poszkodowanej z jej danymi teleadresowymi. Na domiar złego, niektóre z publikacji miały "seksualną wymowę".

Ta sprawa trafiła do sądu. Pytanie jednak jak wiele nie ma na to nawet najmniejszej szansy i jak ustrzec się przed podobnymi sytuacjami.

Więcej o: