InstantTrust, czyli filtr wody Philipsa pracujący w czasie rzeczywistym

Eksperci z Philips Lightning postanowili zaskoczyć świat. Firma zaprezentowała przeznaczony dla klientów detalicznych filtr do wody, który w czasie rzeczywistym i niezależnie od jej temperatury, dezynfekuje bieżącą wodę.

Urządzenie nosi nazwę Philips InstantTrust i jak twierdzi producent może podnieść jakość życia w krajach, w których z kranu leje się woda o raczej niskim standardzie. Ma być także zbawieniem dla tych wyżej rozwiniętych, w których nadal wiele zatruć powodują szkodliwe mikroorganizmy znajdujące się w wodzie pitnej.

Nowy system Philipsa może zdezynfekować nawet 4 litry wody na minutę bez konieczności przelewania i czekania na ukończenie procedury oczyszczania. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii naświetlania wody promieniowaniem ultrafioletowym. Czemu konkretnie nowy filtr zawdzięcza swoją skuteczność i czym różni się od innych tego typu produktów działających w oparciu o UV pozostaje słodką tajemnicą producenta.

Philips zwraca także uwagę na nienachalny wygląd urządzenia. Projektanci robili ponoć wszystko, aby filtr można było łączyć bez większego kłopotu z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Oby tylko cena urządzenia dostosowana była do możliwości finansowych konsumentów.

Więcej o: