Gingerbread najpopularniejszą wersją Androida

Po raz pierwszy w historii.

Google opublikowało dotyczące najnowsze dane dotyczące fragmentacji swojego mobilnego systemu operacyjnego. Najczęściej używaną wersją Androida jest aktualnie ta oznaczona numerkiem 2.3 - korzysta z niej 44,4% użytkowników platformy. Na drugim miejscu w rankingu popularności uplasowała się wersja 2.2 z rezultatem 40,7%. W porównaniu do poprzedniej publikacji, wynik Gingerbreada wzrósł o 5,7 punktów procentowych, podczas gdy popularność Froyo spadła o 4,6 p.p. Pozwoliło to wersji 2.3 Androida pierwszy raz w dziejach wyprzedzić swojego starszego brata. Trend w nadchodzących miesiącach ma się utrzymać, jako że nowe urządzenia z Froyo przestają być sprzedawane.

Dwie wspomniane wersje bezsprzecznie dominują na rynku Androida, mając łącznie przeszło 85% udziału. Poza nimi liczy się jeszcze wersja 2.1 Eclair, stanowiąca 10,7 procent androidowego tortu. Starsze wersje Androida, Cupcake i Donut, mają marginalne znaczenie - podobnie jak stworzony z myślą o tabletach Android Honeycomb.

Jak wyglądać będzie przyszłość rynku Androida? Już w tym miesiącu do sprzedaży trafią pierwsze urządzenia z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich - należy się spodziewać, że w niedługim czasie to ta wersja systemu stanie się najbardziej powszechna i przyczyni się ona, jak wierzy Google, do zmniejszenia się fragmentacji Androida.

[via ReadWriteMobile ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: