Waszym zdaniem: hasło do komputera trzymamy...

Czytelnicy Technologii wiedzą, jak powinno się zabezpieczać hasła.

Po tym jak w programie "Szkło kontaktowe" pokazano jak i gdzie premier Tusk trzyma hasło do swojego komputera , zapytaliśmy czytelników Technologii o to, gdzie przechowują swoje hasła.

Z wyników sondy wynika, że zdecydowana większość czytelników korzysta z najbezpieczniejszego rozwiązania - zapamiętuje hasła i trzyma je w głowie. Tę odpowiedź wybrało 201 osób (73% głosujących). Drugą najbardziej popularną opcją okazało się zapamiętanie jednego, dwóch haseł, które wykorzystywane są w większości odwiedzanych miejsc. Taką opcję wybrało 33 czytelników Technologii (12% głosujących).

O dziwo, dziewiętnaście osób (7% głosujących) nie korzysta z żadnych haseł. Najmniej popularne okazały się dodatkowe zabezpieczenia, takie jak czytnik linii papilarnych (5% głosów, 15 oddanych), trzymanie haseł na kartkach pod ręką (3%, 7 głosów) i na kartkach noszonych ze sobą (1% głosów, 2 oddane).

Przez najbliższe dni pytamy was natomiast o stosunek do czytników e-booków. Korzystacie i lubicie, a może wolicie klasyczne, papierowe książki? Swój głos możecie oddać na stronie głównej Technologii.

Więcej o: