Smartfony zmieniły świat jak Biblia! Steve Jobs Człowiekiem Roku 2011?

Gdyby legendarny współzałożyciel Apple'a nie odszedł w zeszłym miesiącu, z ogłoszeniem go człowiekiem roku przez magazyn Time nie byłoby problemu. Z tym, że ten prestiżowy tytuł jeszcze nigdy nie przypadł osobie zmarłej. Będzie wyjątek?

W trakcie zorganizowanego niedawno panelu dyskusyjnego dotyczącego plebiscytu Time'a , prowadzący program NBC Nightly News Brian Williams nominował Steve'a Jobsa. Jego zdaniem Steve Jobs zmienił świat przez tak silne przywiązanie ludzi do spoglądania na "kawałek szkła lub plastiku". Jego zdaniem Jobs zainspirował nas i pokazał, że pewne rzeczy są możliwe.

Amerykański kucharz-celebryta Mario Batali poparł pomysł Williamsa mówiąc: "Zdecydowanie wierzę w to i uważam za fakt, że smartfony, telefony z możliwością robienia zdjęć, zmieniły świat nie mniej niż Biblia".

Oprócz Steve'a Jobsa, wśród potencjalnych kandydatów dyskutujący wymienili m.in. "angry people" (jako uhonorowanie ruchów Tea Party i Occupy Wall Street), czy Mohameda Bouazizi, który podpalił się w grudniu zeszłego roku rozpoczynając serię rewolucji w krajach arabskich. Panel dyskusyjny nie decyduje jednak o tym, kto uzyska laur człowieka roku - ta decyzja należy do redaktorów tygodnika Time.

Amerykański magazyn społeczno-polityczny Time przyznaje tytuł Człowieka Roku od 1927 roku. Dziennikarze starają się honorować osoby, które najbardziej wpłynęły w danym okresie na świat - niekoniecznie pozytywnie. W 1939 człowiekiem roku został Adolf Hitler, a Józef Stalin zgarnął tytuł aż dwukrotnie ('38 i '42). Człowiekiem Roku 2010 ogłoszony został założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg.

Więcej o: