iPhone 5 - wiemy, jaki miał być?

Branżowe źródło, na które powołuje się portal Business Insider, twierdzi, że przez około 2 tygodnie miało styczność z prototypem nowego iPhone'a. Jesteście ciekawi, o czym donosi?

iPhone 5 pierwotnie miał ukazać się na rynku pod koniec bieżącego roku, lecz Apple postanowiło zawiesić projekt i wypuścić w jego miejsce iPhone'a 4S, co pokrywa się z październikowymi informacjami . Skąd taka decyzja? Steve Jobs był ponoć niezadowolony z wielkości ekranu "piątki", który mógłby doprowadzić do fragmentacji iOS. Zakładając więc nawet, że zamieszczone przez Business Insider informacje mówią prawdę, mało prawdopodobnym jest, by iPhone 5, który trafi do sprzedaży zapewne w przyszłym roku, pokrywał się ze swym prototypem. A jak ten prototyp rzekomo wyglądał?

Prototyp "piątki" to podobno 4-calowy ekran ze zdecydowanie wyższą jakością obrazu, aluminiowy tył obudowy, taki jak w iPadzie 2, tylna kamera o rozdzielczości 10 megapikseli, a także znacznie wydajniejsze "bebechy" przy krótkim życiu baterii. Tajemnicze źródło donosi również, że iPhone 5 miał być bardziej płaski (jak na rzekomych zdjęciach krążących od jakiegoś czasu po Internecie), mieć zmieniony przycisk "home" i korzystać z technologii "liquid metal".

Kolejna plotka? A może tym razem jest tu ziarno prawdy?

Więcej o: