iOS 5.0.1 już jest, a batterygate pozostaje

Aktualizacja piątej wersji iOS-a miała rozwiązać niezwykle uciążliwy problem skróconej żywotności baterii w urządzeniach Apple'a wywołany instalacją nowego systemu operacyjnego. I rozwiązała. Ale nie całkowicie.

Co prawda większość użytkowników chwali firmę z Cupertino za wypuszczoną łatkę, ale niektórzy wciąż mają po jej pobraniu kłopoty z baterią. Oto kilka przykładowych komentarzy, które napisali na forum pomocy Apple'a sfrustrowani klienci:

Aktualizacja zupełnie nie pomaga. Otworzyłem Safari i od razu straciłem 2% baterii.
Zaktualizowałem system do wersji 5.0.1. dziś rano. Bateria cały czas rozładowuje się wyjątkowo szybko. Załadowałem iPhone'a na maksa i odłączyłem go od prądu 2,5 godziny temu - poziom naładowania baterii już spadł do poziomu 80% przy lekkim zużyciu. Zauważyłem spadek o 2 procent podczas 15-minutowego prysznicu. Nie widzę żadnej różnicy.
Mam ten sam problem. Zaktualizowałem iOS półtorej godziny temu, a poziom naładowania baterii już zdążył się obniżyć o 20%. To jest okropne!
Również ja odnotowuję podobne wartości.

A jak sytuacja wygląda u Was? Dalej męczycie się z batterygate czy po pobraniu aktualizacji kondycja baterii wróciła do normy?

[via 9To5Mac]

Więcej o: