Uwaga portfele! Laptop będzie czytnikiem zbliżeniowych kart płatniczych

Wydawanie pieniędzy w Internecie jest łatwe i szybkie, zwłaszcza jeśli użytkownik posiada kartę kredytową. Jednak zdaniem firm Intel i MasterCard zakupy online mogą stać się jeszcze szybsze i jeszcze wygodniejsze. Za sprawą Ultrabooków, technologii NFC i standardu PayPass płatność będzie tak łatwa, jak machnięcie kartą lub telefonem w okolicy laptopa.

Firmy Intel i MasterCard poinformowały dzisiaj o nawiązaniu długofalowej współpracy mającej na celu wprowadzenie funkcji dokonywania płatności metodą zbliżeniową do komputerów typu Ultrabook. Strategia firm ma na celu umożliwić dokonanie płatności za pomocą zbliżenia do Ultrabooka karty płatniczej z PayPass lub innego urządzenia wyposażonego w technologię NFC (np. smartfona).

Urządzeń korzystających ze standardu Near Field Communication jest coraz więcej, jak choćby najnowsze Nokie z Symbianem (603, 700, 701), czy Samsung Galaxy Nexus. Pomysł nie dziwi także z uwagi na rosnące zainteresowanie usługami mobilnych płatności, takimi jak Google Wallet.

Co więcej, Intel i MasterCard przekonują, że taka transakcja będzie nie mniej bezpieczna niż obecnie stosowane w Internecie, bazujące na transferach online (np. po wpisaniu numeru karty kredytowej). Technologia Intel Identity Protection Technology (IPT), która znajdzie się w czytnikach płatności zbliżeniowych dla Ultrabooków chroni przed malware'em poprzez dwuskładnikowe uwierzytelnienie i sprzętową ochronę danych pojawiających się na ekranie.

[Za: CNET ]

Więcej o: