Nasz sondaż: Czy korzystasz z czytnika e-booków?

Czytelnicy Technologii bardzo lubią książki i czytają je na...

W naszej ostatniej sondzie pytaliśmy was o czytniki e-booków. Swój głos oddało dwustu czytelników Technologii, którzy, jak się okazało, są mocno podzieleni w tym temacie.

58 osób (29% głosów) powiedziało, że nie potrzebuje czytnika e-booków , gdyż książki czytają tylko w wersji papierowej. Jedynie pięć osób mniej (26% głosów, 53 oddane) przyznało natomiast, że przymierza się do kupienia takiego urządzenia. 43 osoby (22% głosów) czytają książki elektroniczne, ale kupują też te, które wydano na papierze.

Z czytania papierowych książek całkowicie zrezygnowało natomiast 29 osób (14% głosów). Ucieszyła nas za to najrzadziej wybierana odpowiedź. Jedynie 17 osób (9% głosów) przyznało się do tego, że w ogóle nie czyta książek.

Z sondy wynika więc, że nasi czytelnicy są podzieleni. Wielu z nich nie wyobraża sobie czytania książek na elektronicznym gadżecie, choć prawie tyle samo osób twierdzi, że zamierza taki gadżet kupić. Trzecią najliczniej reprezentowaną grupą są ci, którzy kupują tytuły w obu wersjach. Póki co papier nie jest więc w odwrocie, choć widać, że e-książki cieszą się sporą popularnością.

Więcej o: