Żarówka Panasonica będzie świecić 40 lat

Zużywa jedynie 4,4 wata energii, gotowa działać 40.000 godzin. Nowa żarówka LED od Panasonica.

Może to wydawać się zaskakujące, ale LDAHV4L27CG jest pierwszą żarówką ledową wykorzystującą przeźroczyste szkło do ukazania źródła światła.

Podoba nam się bardzo jej tradycyjny kształt i rozmiary, może być bez przeszkód używana we wszystkich rodzajach lamp. Jej czas pracy przewidziano na 40.000 godzin (40 lat licząc 2,7 godziny zużycia dziennie). Producent zapewnia, że żarówka nie rozgrzewa się ani nie ulega uszkodzeniu podczas włączania - ma działać od razu.

Co równie ważne cechuje się dobrą efektywnością świetlną wynoszącą 48lm/W (tradycyjna żarówka 25W - 8,8lm/W). Określa, jak efektywnie żarówka zamienia energię elektryczną w światło (mierzone w lumenach). Im więcej energii zmienia się w światło a nie w ciepło, tym lepsza efektywność świetlna (lm/W). Dla porównania nowoczesne żarówki, stosowane w naszych domach, zużywają około 20% energii.

Nie możemy przy okazji nie wspomnieć o rekordzistce - żarówce działającej niemal nieprzerwanie od 1901 roku w remizie straży pożarnej w amerykańskim Livermore.

Za: Global Whelming ]

Więcej o: