Dzięki czterordzeniowym tabletom porzucimy pecety?

Nvidia zapowiada nowy tablet, który będzie bardziej funkcjonalny od tradycyjnego komputera. Wkrótce czeka nas rewolucja?
Twój podstawowy komputer jest najpewniej mnie wydajny niż tablet. Jeśli chcesz wydać 300-400 dolarów na zwykłego PC, możesz mieć za tę cenę urządzenie, które potrafi znacznie więcej i daje znacznie więcej frajdy. Podłączasz do niego radiową klawiaturę, przesyłasz obraz bezprzewodowo na większy ekran - i to wszystko, czego ci trzeba

tymi słowami Jen-Hsun Huang, CEO Nvidii zapowiedział nadejście nowego tabletu kosztującego 300-400 dolarów opartego na platformie Tegra 3. WHDI w tablecie w tej cenie? Byłoby wyśmienicie.

Podczas piątkowego obiadu Prezes Zarządu Nvidii wyraził też swoją opinię co do przyszłości branży. Stwierdził, że wyzwaniem jest oprogramowanie a nie sprzęt, oraz integracja między telefonami i tabletami (czego zabrakło wedle niego w najnowszej wersji Androida).

Przyznać trzeba, że tablety w porównaniu z komputerami stacjonarnymi wciąż są drogie, ale przecież o wiele bardziej funkcjonalne. Jeśli jednak mielibyście do wyboru komputer albo czterordzeniowy tablet za 300 dolarów - które urządzenie uznalibyście za bardziej funkcjonalne?

[Za: PC Mag ]

Więcej o: