HTC pracuje nad netbooko-tabletem

Oprócz zapowiadanego na luty tabletu HTC planuje też zupełnie nowe urządzenie, obsługujące jednocześnie Chrome OS i Androida.

Android stał się tak popularny, że całkowicie zepchnął na dalszy plan inny system operacyjny Google'a - przeznaczony na netbooki i działający "w chmurze" - Chrome OS.

Do tej pory głównymi producentami Chromebooków - urządzeń działających pod kontrolą Chrome OS - byli Samsung oraz Acer. Jak informuje raport DigiTimes sprzedaż urządzeń nie wygląda rewelacyjnie - w tym roku wyniosła jedynie ok. 30.000 sztuk.

HTC, który nie odniósł do tej pory sukcesu na rynku tabletów, pracuje podobno nad zupełnie nowym urządzeniem - netbooko-tabletem. Hybryda ma obsługiwać jednocześnie Chrome OS i Androida (zapewne z wykorzystaniem dual-boota).

Tajwański producent zapowiedział też na luty przyszłego roku tablet wyposażony w czterordzeniowy układ Tegra 3 i działający pod kontrolą Androida.

HTC Flyer i Jetstream nie zawojowały rynku, ciekawe czy połączenie funkcjonalności Androida z lekkością Chrome zyska przychylność konsumentów.

[Za: BGR ]

embed

HTC Flyer 32 GB - WiFi

  • System operacyjny: Android 2.3.3 Gingerbread
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 7 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB

1 opinia

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: